Kolorowanki i mazaki, które zawsze warto mieć przy sobie

Kolorowanki towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Kolorowanie obrazków, to najbardziej powszechna rozrywka wieku dziecięcego, która od kilku lat zyskuje na popularności także wśród dorosłych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to niezwykle relaksujące i wyciszające zajęcie. Wpływa korzystnie na redukcję stresu, a u dzieci doskonale rozwija sprawność dłoni. Kolorowanki warto mieć zawsze pod ręką, by móc w każdej chwili zająć nimi dziecko albo pokolorować razem z nim.

Kiedy przydaje się kolorowanka?

Zeszyty z kolorowankami zajmują mało miejsca, podobnie jak zestaw kredek. Warto więc zawsze mieć w podręcznej torebce taki komplet. kolorowanki dla dzieci najpiękniejsze przydają się na przykład, kiedy idziemy do lekarza albo w inne miejsce, gdzie będziemy musieli czekać w kolejce. To doskonały pomysł, żeby zająć dziecko i uniknąć marudzenia.

Idąc z wizytą do rodziny czy znajomych także dobrze jest wziąć ze sobą kolorowanki. Zabawki grające mogą przeszkadzać w rozmowie, a puzzle czy gry mogą się łatwo zgubić. Wymagają także współpracy z dzieckiem, co bywa trudne podczas spotkania towarzyskiego. Kolorować obrazek dziecko może samodzielnie, umożliwiając rodzicom porozmawianie z innymi dorosłymi.

Istnieją kolorowanki wodne, do których niepotrzebne są kredki, a jedynie specjalny pędzelek ze zbiorniczkiem na wodę. Dotykając wodą do kartki sprawiamy, że kolorowanka wypełnia się kolorami. To świetna opcja na podróż samochodem.

Kredki i flamastry idealne dla dzieci

Jeśli planujemy zabierać kolorowanki ze sobą na spacery, spotkania czy wizyty lekarskie, warto mieć ze sobą kredki lub flamastry w małych zestawach. Idealne będą opakowania po dosłownie kilka sztuk. Do kolorowania doskonale sprawdzają się klasyczne kredki ołówkowe albo świecowe. Wybierając kredki ołówkowe, należy pamiętać też o temperówce.

Dzieci bardzo lubią kolorować także flamastrami. Żeby jednak nie sprawić sobie nimi problemów, powinny być łatwo zmywalne za pomocą wody. Jeśli dziecko pomaluje stolik w miejscu publicznym albo pokoloruje sobie dłonie, będzie można łatwo i szybko usunąć zabrudzenia.

About the Author

You may also like these